Με απόφαση που υπέγραψε σήμερα ο Υπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων Βαγγέλης Αποστόλου, παραχωρείται δωρεάν στο Δήμο Κεντρικών Τζουμέρκων Ν. Άρτας, η χρήση κτιρίου εμβαδού 468τ.μ, ιδιοκτησίας του ΥΠΑΑΤ, με σκοπό τη δημιουργία πολιτιστικού κέντρου. Επίσης με την απόφαση αυτή, επιτρέπεται από το Δήμο και η χρήση του αναγκαίου προαύλιου χώρου του παραχωρούμενου ακινήτου. Η διάρκεια της παραχώρησης ορίζεται σε εικοσιπέντε (25) έτη με δυνατότητα παράτασης δέκα (10) έτη.
![dimarxeio kedrikon tzoumerkon F 1289908660](https://www.e-artas.gr/wp-content/uploads/2000/01/dimarxeio_kedrikon_tzoumerkon_F-1289908660.jpg)