Η Περιφέρεια Ηπείρου θα συμμετάσχει στην έκθεση PHILOXENIA που διοργανώνεται στη Θεσσαλονίκη, στο χώρο της ΔΕΘ, το διάστημα 12-15/11/2015 και όπως κάθε χρόνο, θα φιλοξενήσει δωρεάν τους επαγγελματίες του τουρισμού που επιθυμούν να συμμετάσχουν. Για το λόγο αυτό, οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να δηλώσουν στην υπηρεσία μας εγγράφως την πρόθεσή τους για συμμετοχή, το αργότερο ως τις 30-10-2015.
Επίσης, όσοι επιθυμούν, μπορούν να στείλουν στην υπηρεσία μας υλικό, προκειμένου να διανεμηθεί από τους υπηρεσιακούς παράγοντες της Περιφέρειας Ηπείρου που θα μετέχουν στις αποστολές, ως εξής:
– Οι Δήμοι και οι επιχειρήσεις της Π.Ε. Ιωαννίνων στο Τμήμα Τουρισμού της Περιφέρειας Ηπείρου ως τις 6-11-2015.
– Οι Δήμοι και οι επιχειρήσεις των υπόλοιπων Π.Ε. στα κατά τόπους Τμήματα Εμπορίου και Τουρισμού ως τις 5-11-2015.
Τα Τμήματα Εμπορίου & Τουρισμού των Π.Ε. παρακαλούνται για τη συλλογή του υλικού των τουριστικών φορέων της περιοχής τους, καθώς και για την αποστολή τους στο Τμήμα Τουρισμού της Περιφέρειας Ηπείρου.
Τέλος, σας προωθούμε τα στοιχεία πρόσβασης στην πλατφόρμα του προγράμματος της έκθεσης για επικοινωνία με Hosted Buyers, σε περίπτωση που επιθυμείτε να κλείσετε ραντεβού.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στην υπηρεσία μας (Διοικητήριο – γρ.143 και τηλ. 26510-87143, αρμόδιος κ. Κατσικούδης) κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες.